Україна наполягає, щоб саміт в «нормандському форматі» пройшов у вересні - Горячие новости

21:10 12 Сентябрь Киев, Украина

Україна наполягає, щоб саміт в «нормандському форматі» пройшов у вересні «Зараз у нас, говоритиму чесно, дати немає», - заявив 12 вересня Зеленський Президент Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні дату зустрічі лідерів країн «Нормандської четвірки» не визначено. Про це Зеленський сказав в четвер у Києві на пресконференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо. За словами глави держави, Київ наполягає на проведенні зустрічі поточного місяця. «Зараз у нас, говоритиму чесно, дати немає.

Ми наполягаємо на тому, щоб ця зустріч відбулася саме у вересні», - підкреслив Зеленський. Нагадаємо, Франція виступає за те, щоб уже найближчими днями в Парижі відбувся саміт Нормандської четвірки, заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан на пресконференції в Москві у понеділок, 9 вересня, за підсумками зустрічі у форматі «два плюс два» глав зовнішньополітичних та оборонних відомств двох країн. «Нормандський формат» передбачає переговори Німеччини, Росії, України та Франції щодо проблеми врегулювання ситуації на Донбасі. Як відомо, 2 вересня зовнішньополітичні радники лідерів Нормандської четвірки провели переговори в Берліні.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко після майже восьмигодинних переговорів заявив, що йшлося про виконання конкретних домовленостей, які відкриють шлях до зустрічі на вищому рівні. На днях у Макрона пообіцяли, що Франція і ФРН активізують зусилля у «нормандському форматі». Водночас у Кремлі заявили, що дата саміту Нормандської четвірки досі не призначена. «Є взаємне розуміння, що цей формат потрібно проводити незабаром, але для цього потрібна відповідна підготовка», - зазначив прессекретар президента РФ. Джерело: Інтерфакс-Україна .