Рахункова палата перевірить МОЗ часів Супрун - Спец. Материалы

01:38 12 Сентябрь Киев, Украина

Рахункова палата перевірить МОЗ часів Супрун Рахункова палата проведе перевірку діяльності Міністерства охорони здоров’я за 2016-19 роки, коли відомство очолювала Уляна Супрун.  Про це написала Уляна Супрун, – пише “Українська правда“. “Минулого тижня Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, отримав прохання звернутися до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності Міністерства охорони здоров’я України у 2016-2019 роках. Комітет рішуче підтримав таку пропозицію більшістю голосів”, – написала Супрун. “Прохання до комітету надійшло від Петра Багрія, фірми якого за часів Богатирьової були чи не основними продавцями ліків за завищеними цінами для МОЗУ”.

“МОЗ України – це єдине міністерство, в якому попросили провести аудит останніх трьох років роботи. Така вибірковість свідчить про чітке завдання створити підстави для видуманих кримінальних переслідувань та тиску на мене і членів нашої команди. Втрата мільярдних потоків – річ, яку не пробачають”. “Можна констатувати, що єдині реальні дії нової влади у сфері охорони здоров’я – це забезпечити спробу реваншу фармацевтичної мафії”.

Супрун додала, що комітету пропонували розширити період перевірки МОЗ на часи правління Богатирьової, Мусія і Квіташвілі, але це депутати проігнорували. Вона також вказала, що за час її роботи в МОЗ Рахункова палата провела 15 аудитів, тоді як за час роботи Богатирьової було лише 5 перевірок міністерства, і жодна з них не стосувалась закупівель ліків. За словами Супрун, до 2016 року, коли запрацювали централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації і тендери, шахраї наживалися на важкохворих українцях, проводячи “тендери” у закритих кабінетах, даючи відкати і розкрадаючи сотні мільйонів гривень. Екс-очільниця МОЗ додала, що за часи її керівництва міністерством більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків.