Общество

Окупанти «шиють» тероризм і виготовлення зброї українському активісту в Криму - Читать всем на UNP

14:57 10 Октябрь Киев, Украина

Окупанти «шиють» тероризм і виготовлення зброї українському активісту в Криму Олегу Приходьку інкримінують відразу дві статті КК РФ Дружина Олега Приходька Людмила затримана у цій справі, як свідок Затриманому в окупованому Росією Криму українцю Олегу Приходьку інкримінують тероризм і незаконне виготовлення вибухових пристроїв. Про це в Facebook повідомляє «Кримська солідарність». «За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, Олегу Приходьку інкримінують відразу дві статті КК РФ - ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1.

(незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконне виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв)», - йдеться у повідомленні. Уточнюється, що дружина Олега Приходька Людмила затримана у цій справі, як свідок. Як повідомлялося, 9 жовтня силовики забрали з власного домоволодіння українського активіста Олега Приходька. 10 жовтня в його будинку було проведено обшук, після чого була також затримана дружина Приходька.

За словами адвоката Шейхмамбетова, зараз обох затриманих у різних автозаках везуть до так званого УФСБ Криму. Адвокат також прямує туди для надання кваліфікованої юридичної допомоги. «Ніхто з рідних не може зараз прокоментувати причини затримання. За словами дочки, її батька забрали ще вчора, а матір сьогодні вранці.

У будинку проводилися слідчі заходи. Все це зараз належить з'ясувати. Для цього їду в УФСБ», - прокоментував адвокат. Як повідомляє у Facebook юрист Ленура Єнгулатова, Олег телефонував їй 9 жовтня 2019 року з метою отримання юридичної консультації.

«Після особистої бесіди ми домовилися зустрітися з Олегом Приходьком 10.10.2019 з документами в Сімферополі. За кілька годин після цієї телефонної розмови Олега вивезли із Сак до Сімферополя невстановлені особи, які представилися представниками правоохоронних органів. Додзвонитися до нього неможливо», - повідомила Єнгулатова. 8 лютого 2019 року співробітники ФСБ вже проводили обшук в будинку у Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району.

Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України. Пізніше, 25 червня 2019 року, Сакський районний суд Криму оштрафував Олега Приходька на 2 тисячі рублів. Як повідомляв тоді сам Приходько, його визнали винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки).