Дочка Цемаха підтвердила їхнє повернення в «ДНР» - СМИ UNP.news

21:05 12 Сентябрь Киев, Украина

Дочка Цемаха підтвердила їхнє повернення в «ДНР» Фігуранта справи про катастрофу МН17 Володимира Цемаха було видано Росії в рамках обміну з Україною. Тепер він виїхав із Росії Марія Левченко-Цемах відмовилася говорити, чи винен її батько в катастрофі рейсу МН17 Бойовик і підозрюваний в причетності до авіакатастрофи літака рейсу МН17 Володимир Цемах повернувся на територію так званої «ДНР». Про це повідомила виданню «Настоящее время» його дочка Марія Левченко-Цемах. На питання «Які у вас плани далі?» дочка Цемаха відповіла: «Жити».

Вона відмовилася говорити, чи винен її батько в катастрофі рейсу МН17. Марія Левченко-Цемах заявила, що її батько вже дав всі свідчення «всім сторонам», які від нього свідчення хотіли отримати. Напередодні ЗМІ повідомляли, що Цемах з донькою виїхали з Росії. Як відомо, депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі повідомила, що Нідерланди перекваліфікували Цемаха, який раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення малайзійського літака MH17 на Донбасі, в підозрювані.  Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України у кінці червня провела спецоперацію на території так званої «ДНР» і затримала колишнього командира ППО бойовиків в місті Сніжне Володимира Цемаха. Він був переправлений через лінію розмежування на підконтрольну Україні територію.

У доповіді на сайті дослідницької групи Bellingcat зазначається, що Цемах може бути причетний до аварії пасажирського Boeing рейсу MH-17 та був свідком цих подій. 5 вересня Київський апеляційний суд відпустив Цемаха під особисте зобов'язання. Цемаха включили до списків на обмін полоненими з української сторони.  Нагадаємо, влада Нідерландів намагалася запобігти передачі Росії свідка у справі про збитий Boeing 777 в небі над Донбасом Володимира Цемаха. Як повідомлялося, член колегії МВС та радник Арсена Авакова Антон Геращенко вважає, що свідчення Володимира Цемаха у справі MH17 переоцінені і його треба видати РФ в рамках обмінного процесу. Про те, що нідерландські слідчі допитали Цемаха перед тим, як він відправився в Росію, також повідомив і президент України Володимир Зеленський.

Він заявив, що через свідка у справі про збитий Boeing процес переговорів з Москвою міг зірватися. Нідерланди офіційно зажадали від Росії видачі фігуранта справи про збитий над Донбасом Boeing рейсу MH17 Володимира Цемаха. Натомість у РФ запевняють, що Нідерланди не просили про екстрадицію Цемаха. .