Цигарки в Україні подорожчають: повідомили, чому ціна може зрости - Это удивило всех

01:35 12 Сентябрь Киев, Украина

Цигарки в Україні подорожчають: повідомили, чому ціна може зрости З січня 2020-го пачка сигарет в Україні може подорожчати у 2,5-3 рази – до 80-100 грн, – передає “Газета”. Це пов’язано з можливим ухваленням законопроекту про зростання ставки акцизного податку на сигарети у 2,5 рази. Його зареєстрували 30 серпня 2019-го. “Зміни, передбачені законопроектом, несуть ризики як для тютюнової галузі, так і для держави.

Збільшення цінового розриву з країнами-сусідами і низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди”, – повідомила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна” Наталія Бондаренко. Обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет – близько 50% від легального ринку. “Держава не отримає очікуваних доходів від акцизного податку від тютюнової індустрії. Так, останні 4 роки після щорічного підвищення акцизів на 30-40% нелегальний ринок зріс у 7 разів”, – додала вона.

Водночас така ініціатива може бути технічною помилкою. “У чинному Податковому кодексі чітко прописано план підвищення акцизних ставок до 31 грудня 2024-го. А відповідно до підпункту 215.3.2. Податкового кодексу, підвищення ставок до 90 євро за 1 тисячу сигарет має відбутися з 2025-го”, – пояснив директор із корпоративних питань і комунікацій “JTI Україна” Гінтаутас Діргела.