Общество

Білий дім анонсував першу зустріч Трампа і Зеленського - Горячие новости

15:49 19 Сентябрь Киев, Украина

Білий дім анонсував першу зустріч Трампа і Зеленського Віце-президент США Майк Пенс 18 вересня провів телефонну бесіду з президентом України Володимиром Зеленським та обговорив майбутню зустріч президента Трампа із Зеленським на наступному тижні на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву Білого дому. “Віце-президент (Пенс – ред.) говорив по телефону з президентом України Володимиром Зеленським, щоб обговорити їх продуктивну зустріч 1 вересня в Варшаві, і обговорив майбутню зустріч президента Трампа з президентом Зеленським на наступному тижні на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку”, – повідомили в Білому домі. Відзначається, що Пенс підтвердив “непохитну відданість США суверенітету та територіальній цілісності” України.

“Віце-президент позитивно оцінив адміністрацію президента Зеленського за її сміливі дії щодо боротьби з корупцією шляхом законодавчих реформ та запропонував повну підтримку США цим зусиллям”, – сказано в повідомленні. Як зазначила прес-служба президента України, Зеленський обговорив з Пенсом продовження програми безпекової допомоги Україні. “Президент України поінформував Віце-президента Сполучених Штатів про реформи, спрямовані на викорінення корупції у нашій країні. Зі свого боку Майк Пенс відзначив прогрес України у впровадженні масштабних реформаторських заходів і висловив підтримку цих зусиль нової української влади”.

Зеленський подякував Майку Пенсу за його роль в ухваленні рішення про продовження програми безпекової допомоги Україні та висловив сподівання, що у наступному році обсяги такої допомоги з боку США лише зростуть. Він підкреслив важливе значення підтримки, яку надають Сполучені Штати для зміцнення обороноздатності України та реформування національного сектору безпеки й оборони. Повідомляється також, що сторони “констатували плідний розвиток українсько-американської співпраці у сфері енергетики та висловилися за її подальше активне розширення”. Було також підкреслено “обопільне задоволення високим рівнем політичного діалогу між Україною та США на найвищому рівні”.