Мнения

У судовій адміністрації чиновники майнили криптовалюту - Спец. Материалы

09:39 19 Сентябрь Киев, Украина

У судовій адміністрації чиновники майнили криптовалюту Чиновники держпідприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової Адміністрації України використовували серверне обладнання суднових органів для незаконного майнінгу криптовалюти Правоохоронці викрили незаконну схему збагачення посадовими особами держпідприємства з використанням шкідливого програмного забезпечення, встановленого на обладнання, яке призначене для роботи інформаційно-телекомунікаційних систем судових органів. Про це повідомили в прес-службі СБУ. Такі дії співробітників держпідприємства не тільки незаконно їх збагатили, а й завдали збитків держбюджету країни. ” Під час досудового слідства профільними фахівцями встановлено використання потужностей комп`ютерного обладнання держструктури для роботи сторонніх Інтернет-сайтів.

Співробітники СБУ також задокументували, що зловмисники використовували серверне обладнання ДП «ІСС» для незаконного майнінгу крипто-валют. За попередніми висновками експертів, дії службовців завдали значних збитків державному бюджету України”, — йдеться у повідомленні Служби безпеки України. Двом фігурантам справи вже оголошені підозри в скоєнні злочинів, згідно з ч. 1 ст.

359 (незаконне використання спецзасобів негласного отримання інформації), ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів) і ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів) Кримінального кодексу України.