Главное

Зеленський і Меркель домовилися про швидке проведення саміту в "нормандському форматі" - Офіс президента - Читать в UNP.news

08:49 29 Август Киев, Украина

Зеленський і Меркель домовилися про швидке проведення саміту в "нормандському форматі" - Офіс президента Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у середу, домовилися про швидке проведення саміту в "нормандському форматі", повідомили в прес-службі Офісу президента України. "Глави держав обговорили результати саміту "Групи семи" в Біарриці. Президент України подякував за послідовну позицію ФРН про неможливість повернення Росії в "Сімку" за умов агресії проти України і окупації Криму", - сказано в повідомленні, оприлюдненому в середу ввечері. В інформації підкреслюється, що Зеленський повідомив про ситуацію з безпекою на сході України, зокрема виконання українською стороною домовленостей з розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської.

"Він також підтвердив, що Україна залишається послідовною у виконанні своїх зобов'язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів", - сказано в повідомленні. Крім того, президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки для обговорення мирного процесу і узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту. Зі свого боку Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, погодившись з необхідністю проведення зустрічі на вищому рівні найближчим часом. "Досягнуто домовленості про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав і урядів 2 вересня цього року", - підкреслили в ОПУ.