У Верховинському нацпарку через амурні справи оленів обмежать перебування туристів - Экстренные новости Украина

20:47 12 Сентябрь Киев, Украина

У Верховинському нацпарку через амурні справи оленів обмежать перебування туристів В нацпарку «Верховинський» на період настання гону оленя благородного перейшли на посилений режим роботи служби державної охорони. Про це повідомили на сторінці Національного природного парку "Верховинський". У зв’язку з особливим періодом гону оленя благородного та нересту форелі струмкової, видано наказ про "Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів ПЗФ Парку". Наказом передбачено, що з 11 вересня до 1 листопада діє обмеження в’їзду транспортних засобів та перебування відвідувачів на території парку.

В цей період будуть проводитись спільні рейди з працівниками поліції та іншими правоохоронними органами, з метою виявлення і недопущення випадків браконьєрства. Протягом вересня – жовтня встановлюється цілодобове патрулювання працівників служби державної охорони та будуть проводитись відповідні профілактичні заходи серед місцевого населення та відвідувачів Парку. В НПП пояснюють, що шлюбний період оленів припадає на вересень — жовтень, і його називають гоном. У цей час дорослі самці ведуть жорстокі бої за право злучатися з самками.

Три тижні лісом лунає ревіння оленів — виклики на бій. Поєдинок зазвичай розпочинається із залякування і демонстрації своєї сили. Після закінчення гону самці залишають самок і об'єднуються в холостяцькі стада. Самки також утворюють стада, де перебувають особини однієї статі.