Главное

Шотландія може залишитися у складі ЄС після Brexit – Стерджен - Последние новости

09:53 19 Сентябрь Киев, Украина

Шотландія може залишитися у складі ЄС після Brexit – Стерджен Шотландія хоче залишитися у складі Європейського Союзу у випадку, якщо Сполучене королівство таки вийде з блоку. Про це заявила журналістам у Берліні 18 вересня перший міністр уряду Шотландії Нікола Стерджен, повідомляє DW. Стерджен висловила сподівання, що Британія все ж лишиться у складі ЄС. В іншому випадку, на думку першого міністра, Шотландія повинна «мати можливість стати незалежною країною-членом ЄС».

Вона зазначила, що залишається загроза Brexit без угоди, і в цьому випадку вся країна зазнає втрат. «Ми продовжимо спроби подолати» «жорсткий Брекзіт», зокрема, треба буде добитися продовження терміну виходу Великобританії з ЄС», – сказала політик. Стерджен виступає за проведення повторного референдуму про незалежність Шотландії у 2020 році. Міністр вважає, що з огляду на нинішні обставини результати плебісциту можуть відрізнятися від попереднього подібного голосування у 2014 році.

На референдумі в 2014 році 55 відсотків шотландців проголосували проти виходу Шотландії зі складу Сполученого королівства. Влітку 2016 року на референдумі щодо Brexit 62 відсотки жителів Шотландії висловилися за подальше членство в ЄС. Наступного року парламент Шотландії проголосував за проведення повторного референдуму про незалежність та Стерджен його тимчасово відклала. /**/ /**/ /**/ ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Доповідь британського уряду: вихід Британії з ЄС без угоди можуть супроводжувати хаос і заворушення Палата громад парламенту Великої Британії пішла на перерву 9 вересня.

Вона повинна тривати до 14 жовтня. Опоненти Боріса Джонсона вважають, що прем’єр-міністр таким чином хотів спростити собі задачу і домогтися Brexit без угоди без участі парламентарів. Однак цю можливість парламент встиг заблокувати до перерви, закон вже схвалила королева Єлизавета ІІ. .