Правоохоронці затримали в Києві сімох учасників групи "чорних" реєстраторів - Экстренные новости

16:43 17 Август Киев, Украина

Правоохоронці затримали в Києві сімох учасників групи "чорних" реєстраторів Співробітники прокуратури Києва і Служби безпеки України затримали в суботу сімох учасників злочинної групи, зокрема двох адвокатів і колишнього керівника органів юстиції Києва, яка займалася незаконним заволодінням нерухомого майна, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко. "Сьогодні після тривалого документування прокуратура Києва та СБУ проводять спільну спецоперацію із затримання злочинної групи, члени якої організували схему заволодіння нерухомим майном, яке перебувало в державній, комунальній і приватній власності, чим завдано збитків на 1,5 млрд грн", - написав він на своїй сторінці у Фейсбуці у суботу. За його даними, загалом за результатами спецоперації сімох осіб - трьох організаторів і чотирьох виконавців - затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Серед затриманих - двоє адвокатів і колишній керівник органів юстиції Києва. Луценко також наголосив, що вилучені документи дадуть змогу вивчити роль суддів в ухваленні потрібних рейдерам рішень. Генпрокурор нагадав, що порушує питання системи "чорних" реєстраторів 2,5 року. Як відомо, у липні президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи з протидії рейдерству".

Документ містить набір інструментів, які будуть впроваджені для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавлення їх майнових прав. Так, указ зобов'язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель. Він також зобов'язує Кабінет міністрів упродовж трьох місяців розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо посилення гарантій захисту державою прав на нерухоме майно та обтяжень, захисту прав засновників юридичних осіб та протидію рейдерству. Крім того, передбачається внести зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що суттєво зменшить ризики і частоту рейдерства.